הדברה בירושלים

את העיר ירושלים אנחנו מכירים על שלל המקומות המרתקים שבה. אך מעבר למה שאנחנו רואים ביום יום בלי שאף אחד מפריע לנו, כאן בעיר ישנם חיים נסתרים שהאמת היא שרובנו לא רוצים לדעת מהם. אנחנו מדברים על חייהם של המזיקים השונים. התיקנים, הנמלים, החולדות ועוד חרקים ומכרסמים נוספים שדורשים שירותי הדברה בירושלים.

את הגורמים המזיקים והלא רצויים אפשר להרגיש בבתים פרטיים, בניינים משותפים, מבנים ציבוריים וגם בשטחים פתוחים. חלקם אמנם מסתובבים באין מפריע (כמו הנמלים ולעתים התיקנים) אך חלקם יוצאים החוצה רק בשעות החשיכה ולמרות זאת יוצרים נזק רק. כל גורם לא רצוי שכזה עשוי להוביל למפגע בריאותי, רגשי וכלכלי והחדשות הטובות הן שאין צורך להסתכן ולסבול.

הלקוחות שממליצים עלינו

האתגרים השונים של העיר עם הדברה בירושלים

ישנם אתגרים שונים אשר מאפיינים את העיר בכל הקשור לצורך בשירותי הדברה. העיר ירושלים באופן ספציפי מאופיינת בצפיפות גבוהה ובאזורים שיכולים להוביל לשגשוג של מזיקים שונים. שכונות צפופות מהוות מקום מועדף למכרסמים. שם הם יכולים לחפש אחר מזון ומים זמינים ״ונהנים״ משפע של נקודות מסתור. גם השווקים והמסעדות עשויות להיות אזורים בהם המכרסמים השונים ינסו את מזלם.

הפארקים מהווים דווקא מקור נוח למושבות נמלים ויתושים (תלוי בעונה) ובתי עסקים שונים ובעיקר אלו המסתמכים על תעשייה עלולים לסבול מטרמיטים. כמובן, בתי הארחה והמלונות הרבים בעיר צריכים לשים לב כל הזמן ולבצע פעולות מנע נגד פשפש המיטה אשר יכול להגיע במזוודה עם כל תייר.

מכאן אפשר להבין כי הזדמנויות רבות ושכונות מגוונות לא רק הופכים את העיר ירושלים למיוחדת במינה אלא גם מביאים אתגרים בצורת חולדות, יתושים, נמלים, טרמיטים ועוד רבים נוספים שכלל לא רצויים. דבר אחד משותף לכל המקומות ולכל המזיקים והוא שיש להזמין מדביר בירושלים בהזדמנות הקרובה ביותר.

הדברה בירושלים

מדביר בירושלים בבניינים משותפים, בתים פרטיים ועוד

פעולות הדברה בירושלים יכולות להתבצע בבתים המשותפים, בבתים פרטיים וכמובן בעסקים השונים הנמצאים בכל רחבי העיר. כל הדברה היא מקרה בפני עצמו כשהמטרה היא להשיג את התוצאות המקסימליות בזמן הקצר ביותר ובאמצעים היעילים ביותר. כשאנחנו מסתכלים על המבנים השונים אנחנו יכולים לראות הבדלים קלים בגישה שלנו.

בניינים משותפים

בניינים משותפים יכולים להוות מצד אחד יתרון כיוון שהם סגורים לרוב ואם הם שמורים היטב הבניין כולו נוטה להיות מוגן ממזיקים. מצד שני אם יש מפגע בבניין יתכן מאד שכל או לפחות רוב הדיירים יסבלו ממנו ולכן יש צורך בביצוע הדברה נכונה ולשקול לשיתוף פעולה בין הדיירים.

כל הדברה תהיה שונה בהתאם למזיק כאשר לעתים לא ניתן להיפטר לחלוטין ממזיק בלי להתייחס לכל הבניין. למשל חולדות בבניין עלולות לפגוע בדירות שונות ואז חשוב מאד לבדוק עם ועד הבית את הנושא ואנחנו שמחים לייעץ בנוסף לביצוע הדברה בירושלים.

בתים פרטיים

בתים פרטיים יכולים להיות בשכונות שונות של העיר. חלקם קרובים יותר לאזורי טבע ואחרים יותר במרכז כשכל אזור מביא אתגרים שונים. כמו כן במקומות בהם מתבצעים שיפוצים רבים או בנייה יכול מאד להיות שיגיעו גם מפגעים כמו עכברים ותיקנים.

בכל מקרה של חשד למזיק, גדול וקטן, בתחילת הדרך או כשכבר ברור שישנו נזק גדול, יש להזמין אותנו. אנחנו נגיע למקום, נבצע הערכה של המצב, נמסור הצעת מחיר מסודרת ונבצע את ההדברה בחומרים המתאימים ביותר ושאושרו על ידי המשרד לאיכות הסביבה.

מאיתור המזיק ועד למדביר בירושלים

כאשר אנחנו מסתכלים על המזיקים השונים אנחנו יכולים לשאול מהי בעצם הדרך שלנו לשמור על המבנה ועל הבריאות שלנו. כל מזיק עלול לפגוע בנו בדרכים שונות, מהעברת מחלות ועד יצירת נזק ממשי למבנה שלנו ואנחנו צריכים לפעול לפתרון במהירות האפשרית. כשאנחנו מסתכלים כיצד מתבצעת הדברה בירושלים אנחנו יכולים להסתכל על הצעדים הבאים:

העלאת החשד למזיק

לרוב אנחנו נזמין את חברת ההדברה כאשר זיהינו מזיק. כמובן שישנם יוצאי דופן כמו עסקים הפועלים על פי פרוטוקולים מראש או מעבר לבית חדש והחלטה לוודא שהמקום נקי מכל מזיק. מעבר לכך הזמנת השירות תתבצע לאחר שזיהינו שישנו מזיק בביתנו וכדי להיפטר ממנו בהקדם יש להכיר את הסימנים של כל אחד מהמזיקים:

  • תיקנים מעבירים איתם מחלות והם יכולים לפגוע במזונות פתוחים ובקופסאות מזון. לרוב פשוט נראה אותם וברגע שראינו תיקן אחד הסיכוי שבקרוב נראה תיקנים רבים גבוה מאד. התיקנים אוהבים מזונות פתוחים, אזורים קרירים ומים זמינים.
  • חולדות יכולות להיות מסוכנות מאד ונהיה מודעים לקיומן בדרכים שונות. שאריות של שתן וצואה בצורת גלילים קטנים בגודל אורז יהיו סימנים מחשידים. גם קולות בין הקירות ועל הגג בשעות הלילה דורשים התייחסות וכן סימני כרסום של אריזות מזון, צינורות ואפילו חוטי חשמל.
  • נמלים קלות מאד לזיהוי והן לא תמיד בעייתיות מלבד העובדה שאנחנו פשוט לא רוצים לחיות איתן. כמובן ישנן נמלי אש שהן עוקצות ומובילות לכאב וכך או אחרת חשוב לבצע הדברה ביעילות ותוך הבנת האופי החכם של הנמלים.
  • פשפש המיטה יהיה פעמים רבות חרק שאנחנו הבאנו איתנו ממקום אחר וכיוון שהוא יוצא רק בשעות הלילה כדאי לדעת שהסימנים לנוכחות שלו יכולים להיות נשיכות קטנות על אזורי עור שחשוף בשינה, כתמים חומים/ אדומים על ובקרבת בדים וריח של עובש.
  • טרמיטים יכולים לגרום לנזק במבנה כשסימנים להם יכולים להיות נסורת על הרצפה באזורי רהיטים ופריטים מעץ, רפש טרמיטים שהוא שילוב של אדמה ורוק, הופעה של שבילים/ מנהרות על חפצים מעץ, התפוררות רהיטים ובמקרים מסוימים ממש נוכל לראות את המעופפים עצמם.
  • זבובים קלים לזיהוי אך זה לא הופך אותם לנעימים יותר. כדאי לדעת כי נקבה יכולה להטיל בכל פעם 100 ביצים אשר תוך זמן קצר יהפכו בעצמם לזבובים והנזק עשוי להיות עצום אם לא נקדים להזמין מדביר בירושלים.
  • קרציות נחשבות למזיקות מאד לבני האדם כשהן יכולות להיצמד לגוף ולגרום למחלות חמורות. לרוב יגיעו מבעלי חיים ואז הסימנים המחשידים יהיו גירוד שלו באזורים שונים כשבדיקה מהירה יכולה לאשש את החשד והיא דורשת ביצוע הדברה במהירות האפשרית.
  • יונים עלולות להעביר מחלות שונות ולא פעם הסימן הראשון שנראה יהיה בכלל קן שנבנה ממש על פתח החלון שלנו. זה יכול להיראות נחמד ותמים ממבט ראשון אך כדאי לדעת כי יונה שהגיעה לקנן פעם אחת במקום תחזור אליו שוב ושוב והיא מביאה איתה מחלות ומפגעים שונים.
  • נוספים. יכול להיות שנראה גם סימנים של יתושים, נחווה מטרד מצרעות, עכבישים ומזיקים נוספים כשהדרך הטובה להתמודד עם כל אלו היא ליצור קשר ושנבדוק כיצד הכי נכון לבצע את ההדברה.

קריאה לחברת הדברה בירושלים

ברגע שעולה החשד לנוכחות גורם לא רצוי במבנה זה הזמן ליצור קשר. התפקיד של חברת הדברה בירושלים הוא להבין את הבעיה ולקבל החלטה כיצד להתמודד איתה ביעילות הגבוהה ביותר. כדאי לדעת כי החברה שלנו מחזיקה ברישיון הדברה, ביטוח בתוקף לאדם ולרכוש ועומדת בתקן איזו 9001 של מכון התקנים מת״י. כל החומרים בהם אנחנו משתמשים הם חומרים שמאושרים לשימוש על ידי המשרד לאיכות הסביבה ומתאימים ליישום בסביבות מגורים.

כבר בשיחת הטלפון חשוב לנו להבין את הבעיה ואת הגודל שלה. חשוב לנו להבין מול איזה מזיק נצטרך להתמודד, מה גודל המבנה, אם ידוע שהמזיק התפשט או שעוד לא ופרטים נוספים אם אפשר יהיה לקבל אותם. בהתאם לכל המידע נגיע למקום ונבצע איתור בעצמנו של המזיקים לצורך קביעת פרוטוקול הדברה. המטרה שלנו היא להיות ממוקדים ויעילים, להשתמש במינימום תכשירים ולקבל מקסימום תוצאות למען הבריאות של כולם (חוץ מהמזיקים כמובן).

לאחר שאספנו את כל המידע אנחנו יכולים לקבוע פרוטוקול הדברה בירושלים בהתאם למקום, לגודל, לאתגרים ולמזיקים. כמובן, נשתף את דיירי המבנה בתוכנית ובהצעת המחיר ולאחר אישור להתחיל את העבודה נוציא אותה לפועל. לבסוף נשמח לתת המלצות כיצד לשמור על המקום בצורה המיטבית כך שהמזיקים לא יחזרו אליו.

שמירה על האזור מחרקים בירושלים

לפני שנעזוב נשמח לתת המלצות כיצד לפעול במטרה שהמזיקים השונים לא יגיעו למקום פעם נוספת. לעתים מה שנדרש זה בסך הכול תשומת לב לפרטים הקטנים. למשל, להקפיד על רשתות שלמות בכל החלונות והדלתות כדי שמזיקים, מיתושים ועד מכרסמים, לא יוכלו להיכנס פנימה בקלות. לעתים מה שנדרש זו פעולה שנראה שהיא דורשת יותר מאמץ כמו סתימת חורים בקירות אך הפעולה יכולה להיות משמעותית לשמירה על המקום.

ישנם מקרים בהם לא ניתן לעשות הרבה אלא בעיקר לשים לב לדברים הקטנים. למשל במקרה של פשפש המיטה לרוב ההעברה תהיה על ידינו ואז הדבר הטוב ביותר שאנחנו יכולים לעשות הוא להיות מודעים לחרק ולהקפיד לשים לב למלונות בהם אנחנו מבקרים ולהגן על המצעים שלנו.

באופן כללי עבור רוב המזיקים מבנה שלם, הימנעות מהשארת מזון בחוץ ומים זמינים, יכולות להיות פעולות מניעה אשר יגרמו למזיקים רבים לחפש אחר יעד יעיל פשוט יותר. לצד זאת אם נדמה שישנה בעיה באזור שיכולה להוביל למפגעים רצוי ליצור קשר לביצוע הדברה בירושלים ובמקביל לבדוק עם הגורם העירוני אילו פעולות מתבצעות בסביבה כדי להפחית את הסכנות השונות.

הרשיונות שלנו להדברה

חומרים מאושרים בלבד

חומרים מאושרים בלבד

חברים בארגון המדבירים

חברים בארגון המדבירים

iso 9001:2015

iso 9001:2015

בדקל שירותי הדברה משתמשים רק בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

אנו בדקל הדברה מבצעים גם הדברה לעסקים בירושלים

ישנם שלל עסקים בירושלים כשכל אחד יכול להיתקל באתגר שונה. עסקי האירוח יכולים להיות חשופים לפשפשי המיטה ועסקי המזון לתיקנים ומכרסמים. עסקי הקמעונאות יכולים להיות חשופים לטרמיטים ונוספים וישנן עוד דוגמאות רבות למזיקים ולעסקים.

הקביעה כיצד לבצע את ההדברה בעסק תביא בחשבון לא רק את המזיק אלא מורכבות המבנה ואת הצורך העסקי מבחינת שעות פתיחה ושמירה על השגרה ככל שהדבר אפשרי. במקרה של עסקים רצוי מאד לבנות פרוטוקול הדברה ולהביא בחשבון שלעתים יהיה צורך בביצוע פעולות מניעה ולא רק טיפול כדי להבטיח פעילות תקינה ברצף.

הזמן המתאים לבצע הדברה בירושלים על ידי מדביר מוסמך

הזמן המתאים ביותר לקרוא לנו היא כשנדמה שישנו חשד למזיק. אין זה משנה אם מצאתם תיקן (ג׳וק) אחד יחיד או שנדמה לכם שאתם שומעים רעשים של חולדות נעות בלילה. שיחת טלפון אחת מאפשרת לנו להבין את הבעיה ולהעריך האם ישנה סיבה לכך שנגיע לאזור (לרוב התשובה תהיה כן). לאחר השיחה נגיע אליכם, לכל בית ובניין בירושלים ונעשה סקירה יסודית של המבנה.

בסיום הסקירה נוכל להבין מול מי ומה אנחנו מתמודדים ומהי דרך ההדברה היעילה ביותר. כמובן, לשם כך נחשב לא רק במזיקים אלא גם בבעלי המקום, בילדים ובעלי חיים שעשויים לגור בו ובהתאם נבחר את שיטת וחומרי ההדברה שיובילו לתוצאות שאנחנו רוצים להשיג. לבסוף נבצע את ההדברה וניתן המלצות אם תרצו בכך שיעזרו לכם לשמור על המבנה ולמנוע את חזרת המזיקים.

בשביל הדברה מקצועית צריך רישיון מיוחד, מה שאין לכל אחד ולכן צריך מדביר בירושלים מוסמך!

מעבר לאסטתיקה, מזיקים מסויימים יכולים להוות בעיה בריאותית.

מה היה לנו עד עכשיו במאמר?
אורן דאיך

כותב המאמר - אורן דאיך

מספר רישיון - 2641 | מתמחה במתן שירות לעסקים ויחדים. השירות ניתן תוך דגש למקצועיות אמינות וזמינות אנו מעניקים לעסקים טיפול לאורך כל השנה בשיטות IPM -Integrated pest management בקרה ניטור ושליטה על המזיקים, ההדברה לעסקים מתבצעת בחומרים בעלי רעילות נמוכה לבני אדם ולסביבה, אשר לא מחייבים פינוי של העסק בזמן העבודה, חברתנו משתמשת בחומרים האיכותיים ביותר ובציוד החדיש ביותר.