הדברת פשפש המיטה

✔️ שיחת ייעוץ ללא עלות!

✔️אחריות מלאה לאחר ההדברה

✔️ הדברה שלא מפריעה לשגרת היום

✔️ זמינות הדברה מהיום להיום

✔️ שירותי הדברה  בכל רחבי הארץ

✔️ הדברה ירוקה עם חומרים מאושרים

✔️ צוות מקצועי עם המון ניסיון

✔️ ציוד חדיש וסופר משוכלל

✔️ לקוחות מרוצים וממליצים

✔️ חברים בארגון המדבירים בישראל

✔️ חברה באישור המשרד להגנת הסביבה

פשפש המיטה הוא מזיק קטן אך אימתני הניזון מדם של בני האדם. פשפש המיטה משגשג בבתים, בבתי מלון ובמקומות ציבוריים נוספים. מדובר בחרק לילי אשר עשוי לגרום לנזק משמעותי כאשר אין דרך להיפטר ממנו אלא דרך הדברת פשפש המיטה.

אין מקום אחד שאפשר להגיד שבו פשפש המיטה נפוץ יותר. הוא יכול להיות בכל רחבי העולם ולהגיע איתנו במזוודה ועל הבגדים בלי שנרגיש בכך בכלל אלא רק לאחר שנגיע ליעדנו. ברגע שפשפש המיטה ״התמקם״ במקומו החדש הוא יסתתר בשעות היום במזרן ובבגדים ובשעות החשיכה יצא החוצה למסע ארוחה שעלולה להיות כואבת במיוחד.

הלקוחות שממליצים עלינו

מדביר בהדברת פשפש המיטה
הדברת פשפשי מיטה
הדברת פשפש המיטה
מדביר פשפש המיטה

מהם פשפשי המיטה ואיך מדברים אותם – קווים לדמותם

פשפש המיטה הוא קודם כל חרק קטן אשר נחשב כבעל יכולת שרידות גבוהה. הוא בעל יכולת הסתגלות לסביבה בו הוא נמצא ומביא (לצערנו) חוסן גבוה וכושר הסתגלות למקום חדש. עם זאת, על אף הגודל הקטן שלו הוא מהווה נזק גדול לאנשים.

במהות שלו הוא הרבה יותר מחרק מזיק, הוא ערמומי, עמיד וכדי לטפל בו אנחנו חייבים להזמין הדברת פשפשי המיטה מחברה מקצועית. אלו הם חמשת המאפיינים של פשפש המיטה שכדאי להכיר:

 1. הסתגלות – אחד המאפיינים של פשפש המיטה שהופכים אותו למזיק בעייתי כל כך הוא יכולת ההסתכלות שלו לכל מצב ומקום. החרק יכול לשגשג כמעט בכל סביבה, ממלון יוקרתי ועד לבית פרטי, הוא לא בררן ויכול להתפשט במהירות ממקום למקום.
 2. ערמומיות – פשפש המיטה מאופיין בערמומיות שלו כשלאורך כל היום הוא יודע להסתתר היטב ולצאת החוצה בחסות החשיכה. הוא מחפש את ״המארח״ שלו באופן נחוש ומצליח להתחמק בקלות ברגע שמנסים לקטול אותו.
 3. שרידות – יכולת השרידות הגבוהה שלו מחייבת אותנו להזמין הדברת פשפשי המיטה ברגע שיש לנו חשד שהמקום נגוע. חשוב להבין כי פשפשי המיטה עמידים בפני חומרי הדברה רבים ולכן רק בעל מקצוע שמכיר היטב את התחום יוכל לטפל בהם.
 4. האכלה אופורטוניסטית – מבחינת האופי שלו, פשפש המיטה לא בררן גדול בכל הנוגע להאכלה ועל אף שהוא מעדיף את הדם האנושי הוא יכול להסתפק ״במארחים״ חלופיים אם יש להם צורך בכך. הדבר מאפשר לו לשרוד גם במצבי מצוקה.
 5. חמקמקות – פשפשי המיטה הם חרקים קטנטנים וחמקמקים אשר אי אפשר סתם כך לתפוס אותם. הם יכולים להסתתר ביותר מקומות מכפי שאנחנו יכולים לחשוב עליהם ומכאן אפשר להבין כי הדברת פשפש המיטה מורכבת ודורשת מומחיות מתאימה.
פשפש המיטה

איך מגיעים אל הבית פשפשים ומה מאפיין את העקיצות?

אם מצאתם ברחוב מיטה ישנה, מזרן או כל רהיט משומש אחר, דעו כי יחד עם פריט ריהוט חינם ייתכן ואתם מכניסים הביתה גם את פשפש המיטה. קיימים מקרים בהם חדרי בית מלון או אכסניה נגועים בפשפשים מעבירים אותם אל הבתים של האורחים. הפשפשים מתמקמים במזוודה שלכם וכך מגיעים יחד אתכם הביתה ומתמקמים במזרן.

רגע לפני שאתם מאשימים את חיית המחמד בפשפשים, כדאי שתדעו שפשפש המיטה אינו נטפל אל חתולים או כלבים, פשפש המיטה נטפל אל האדם בלבד. עקיצות של פשפש המיטה יהיו לרוב באזור הבטן או הגב במקבצים של כמה עקיצות יחדיו. אם הבחנתם במקרה של עקיצות חוזרות באזור הבטן או אזור הגב מדובר ככל הנראה בפשפש המיטה.

פשפשי המיטה ידועים לשמצה ביכולת שלהם להתפשט במהירות. ברגע שהם נמצאים במקום אחד הם יכולים לעבור לאחר כשהם משתמשים בעיקר בנו, בני האדם, לצורך הגעה ליעדם החדש. הם יכולים להסתתר בתוך מזוודה, בין הבגדים ובתוך רהיטים מיד שנייה. ישנם מספר גורמים אשר תורמים לכך שפשפשי המיטה מתרבים וממשיכים להתפשט עוד יותר.

אזורים מיוערים וצפופים מספקים לפשפשי המיטה מקומות מסתור רבים ושלל למארחים ולכן הם ״ידידותיים״ ומובילים להתפשטות גדולה שלהם. נסיעות מוגברות גם כן מובילות להתפשטות וכן להתרבות של פשפשי המיטה וכשאלו מתבצעות בין ערים ובין מדינות הבעיה עשויה להפוך לחמורה. לצד כל אלה ישנה חוסר מודעות לסימנים של פשפש המיטה כשאי הבנה שהוא במקום עשויה להוביל לכך שהוא ימשיך לפעול ולשגשג עד להזמנת מדביר.

סימנים נפוצים המעידים על נוכחות פשפשי המיטה והצורך בהדברתם

גילוי מוקדם של פשפש המיטה הופך את ההדברה לפשוטה ויעילה יותר. נכון להגיד כי מדובר במזיק אשר מיומן מאד בכל מה שנוגע לטשטוש הנוכחות שלו אך ישנם מספק סימנים שכדאי להכיר ושבמידה והם מופיעים ברור שיש להזמין מדביר פשפש המיטה.

 • סימני נשיכה. אלו סימנים שאנחנו מעדיפים שלא לראות אך אם הם הופיעו ברור כי יש להזמין שירותי הדברה. הנשיכות הקטנות של פשפש המיטה יופיעו לרוב כצבר באזורים שהעור חשוף בהם בשעות הלילה כולל הפנים, הצוואר, הזרועות והידיים. נשיכות אלו יכולות לגרום לגירוד, נפיחות וכאב קל.
 • כתמי דם. לעתים פשפשי המיטה מתרסקים מסיבות שונות והם משאירים אחריהם כתמי דם קטנים. הכתמים הללו עשויים להופיע במקומות שונים ובניהם על המצעים, המזרנים, הריפוד ולעתים אפילו על הרצפה. אין להתעלם מסימנים אלו אלא להזמין איש מקצוע בהקדם.
 • כתמים חומים. הפרשות פשפש המיטה נראות כנקודות או כתמים כהים, חומים עד שחורים. מדובר בהפרשות קטנות אשר יכולות להופיע על הסדינים, בין תפרי המזרן, על רהיטים מבד ולעתים יהיו על הרצפה ולא בהכרח במקומות הסטנדרטיים בהם פשפשי המיטה נוכחיים לרוב.
 • ריח של עובש. כשסימן זה מופיע הוא לרוב יעיד על הדבקה קשה באזור. ריח שכזה מעיד על כך שיש במקום כמות רבה של פשפשי מיטה והוא נובע בשל ההפרשות שלהם. ברור שאם ישנו ריח שכזה יש להזמין חברת הדברה מקצועית לביצוע סריקה באזור ויקבל החלטה כיצד לטפל במפגע.

ההמלצה היא לקרוא לחברת ההדברה ברגע שאנחנו רואים אפילו רק סימן אחד מבין הסימנים שמעידים על פשפש המיטה. המתנה עם פעולת המיגור עלולה להוביל למצב של התרבות והתפזרות המזיקים ולכך שתידרש פעולת הדברה אגרסיבית או ממושכת יותר. ביצוע הדברה בשלבים מוקדמים יכול לחסוך בין היתר גם את הנזק והמטרד האישי.

מחשבון מיוחד של דקל הדברה להבנת סוג ההדברה עם מחיר!

חומרים מאושרים בלבד

חומרים מאושרים בלבד

רישיון מדביר

רישיון מדביר

חברים בארגון המדבירים

חברים בארגון המדבירים

iso 9001:2015

iso 9001:2015

אסטרטגיות הדברת פשפש המיטה

המאבק בפשפש המיטה דורש גישה משולבת של הכרות עם הסימנים, בדיקה יסודית, טיפול ממוקד ואמצעי מניעה. זהו התהליך הנדרש כדי להיפטר מפשפשי המיטה ביעילות המרבית לטווח הארוך:

הכרות עם פשפש המיטה

חשוב להכיר את פשפש המיטה, להבין כי הוא יכול להיות נוכח בבתים פרטיים ובמקומות אירוח שונים ברחבי העולם. המזיק יכול לנוע איתנו במזוודה ועל הבגדים וקודם כל חשוב להכיר בכך וזאת כדי להיות ערים לסימנים המקדימים של הנוכחות שלו.

זיהוי הסימנים הראשונים

במקרה שהופיע אחד מבין הסימנים השונים שיכולים להעיד על פשפש המיטה יש לקרוא לחברת ההדברה. זוהי הדרך הבטוחה ביותר לבדוק לעומק את השטח ולהבין את חומרת הבעיה וכיצד יש לטפל במקום. החברה תשתמש באמצעים מקצועיים כדי לאתר אזורים נגועים ולקבוע את צורת הטיפול הנכונה בהתאם לבעיה.

הדברת פשפש המיטה באחת משלוש דרכים

בהתאם לחומרת המצב, התפשטות פשפש המיטה, האזורים בהם המזיקים מתחבאים ומי שמתגורר במבנה אפשר יהיה לקבוע איזו הדברה תתבצע. באופן כללי אפשר לחלק את שיטות ההדברה לשלוש כשלכל אחת יש יתרונות וחסרונות:

 • טיפולים כימיים

חשוב לדעת כי לא מדובר על חומרים אותם ניתן למצוא סתם כך על המדף אלא על חומרי הדבקה יעילים אשר מיועדים לחסל את פשפש המיטה בכל שלבי החיים שלהם. משלב הביצים ועד לבגרות שלהם ובכך לחסל את הנוכחות שלהם באופן מוחלט.

החומרים הכימיים בהם חברת ההדברה תשתמש הם קודם כל חומרים המאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה. מותר להשתמש בהם במבני מגורים אך יש לשים לב להוראות ואם תיקבע שיכולה להיות סכנה למתגוררים במקום ניתן לשער שתיבחר אחת משתי הדרכים האחרות כדי להבטיח גם את חיסול פשפשי המיטה וגם את בטיחות בני הבית.

 • טיפול בחום

טיפול זה מוכר לעתים בשם ״שיקום תרמי״ כשבפועל מה במתבצע הוא העלאה של טמפרטורת האזור הנגוע לטמפרטורה שפשפש המיטה לא יכול לשרוד בה. לשם כך יש להביא את הטמפרטורה של המקום ובאופן ספציפי מקום המחייה של המזיק עד למעל 49 מעלות צלזיוס ובכך מתחסלים גם פשפשי המיטה וגם הביצים שלהם.

על מנת להביא את המקום לטמפרטורה הרצויה ישתמש המדביר בתנורי חימום ומאווררים מקצועיים. הוא יעבור על כל אזור שיכול להיות נגוע וזאת בהתאם לסריקה המקדימה שביצע. לשיטה זו יתרונות רבים כיוון שאינה מערבת חומרים כימיקליים אך יש לשים לב כי היא לא תמיד יכולה להתאים והיא יכולה להיות לפעמים מסובכת יותר בשל ההגעה למקום וגם השטח שדורש טיפול.

 • שאיבה וניקוי בקיטור

שיטה זו כוללת למעשה שאיבה מכנית של פשפש המיטה והביצים. לצורך כך משתמשים בשואב אבק עוצמתי כשהמטרה היא להצליח לאסוף את כל הפשפשים והביצים ולאחר מכן עוברים על המקום במכשיר קיטור אשר משחרר חום גבוה שפשפשי המיטה לא יכולים לעמוד בו.

שיטה זו יכולה להיות יעילה ובמיוחד במקומות בהם ברור שאפשר להגיע אל האזורים בהם פשפשי המיטה נמצאים. במקרה של התפזרות משמעותית של המזיקים לא בטוח ששיטה זו תספיק בפני עצמה. כמו כן כדאי לדעת כי לפעמים השיטה הזו מגיעה כשיטה משלימה לטיפול הכימי או לטיפול החום ובכך היא מעצימה את התוצאה.

אמצעים למניעת פשפשי המיטה

מניעה היא המפתח לשינה רגועה. ישנן מספר פעולות שניתן לבצע כדי להבטיח שפשפש המיטה לא יגיע אלינו מלכתחילה ולמנוע ממנו להגיע בפעם השנייה. דבר אחד שאפשר לעשות הוא להגן על המזרנים והכריות עם מגנים מיועדים וזאת כדי ליצור ״חוצץ״ בין המזרן עצמו לבין הסדין וכך למנוע מפשפשי המיטה להגיע ליעד שלהם ובעצם ״למות מרעב״ כיוון שהם לא יוכלו לאכול.

במקרה של בילוי במקום מחוץ לבית, בבתי הארחה ובתי מלון, רצוי לבדוק כי המזרנים אכן מוגנים וליתר ביטחון אפשר לבדוק האם יש במקום סימנים לפשפשי המיטה. רצוי לכבס את כל הבגדים עם החזרה הביתה ולפני פריקת המזוודה וזאת כדי להבטיח טיפול למקרה העומס.

רשיונות שלנו להדברת פשפשי מיטה

בדקל שירותי הדברה משתמשים רק בחומרים המאושרים ע"י המשרד להגנת הסביבה

חשיבות הבאת מדביר פשפש המיטה

התמודדות עם פשפש המיטה יכולה להיות משימה מורכבת ולא נעימה. מדובר במזיקים עמידים שמתרבים במהירות, יכולים להתפשט למקומות שונים, בבית ומחוצה לו ולגרום לתסכול גדול שלפעמים מוביל לחרדה. ישנן שיטות שונות להיפטר מהמטרד כשחברת ההדברה תיתן את הפתרון הנכון ביותר בהתאם למקום, לנזק, לכמות פשפשי המיטה ולנו, בני האדם.

חלקנו נחפש אמנם את הדרך העצמאית הטובה ביותר להיפטר מפשפשי המיטה אך השיטה היעילה ביותר תהיה יצירת קשר עם מדביר פשפש המיטה. חשוב כמובן ליצור קשר עם דביר מקצועי בלבד כשהטיפים הבאים יוכלו לעזור בבחירת החברה המתאימה למשימה:

 1. חברת הדברה מוסמכת – חברת ההדברה חייבת להחזיק באישור מטעם המשרד לאיכות הסביבה. באתר שלנו אפשר לראות כי יש לנו את כל האישורים הנדרשים כדי לעבוד בתחום ההדברה כשהדבר אומר בין היתר שיש לנו את יכולת איתור הנזק, מתן המלצה לטיפול המתאים ביותר ושאנחנו משתמשים רק בחומרים שמאושרים לשימוש בסביבת מגורים.
 2. ניסיון ומומחיות – חשוב לבדוק מהו הניסיון של החברה לא רק בתחום הדברה אלא באופן ספציפי עם הדברת פשפש המיטה. לא כל מזיק זהה ולא כל חברה יודעת לכסות כל תחום ולכן יש לבדוק באתר מה המומחיות של החברה וכן להתרשם מהניסיון בשיחה הראשונה. אנחנו נשמח להסביר עוד על ההכשרה והניסיון שלנו ופשוט להציג אותו בשטח.
 3. דרכי טיפול – כדאי לברר כבר בשלב הראשון מהם אמצעי הטיפול האפשריים להדברת פשפש המיטה. יכול להיות שישנן שאלות בתחילת הדרך ויכול להיות שישנן מגבלות שונות במבנה עצמו. אם ישנם תינוקות או בעלי חיים בבית חשוב מאד לוודא כי חברת ההדברה יכולה להציע פתרונות שלא יהיו מסוכנים ויוכלו לשמש גם בסביבה רגישה.
 4. אחריות – בשיחה הראשונה אפשר לבדוק מהי האחריות שאנחנו יכולים להציע בעבור העבודה. נשמח לתת פרטים מלאים על האחריות כבר בשיחה הראשונה ולענות על כל שאלה על מנת שתוכלו להרגיש בטוחים להזמין אותנו. חשוב לנו שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר ושתוכלו לישון בשקט לאורך תקופה בלי כל דאגה.
 5. עלויות – דרך אחת לבחור חברת הדברה היא לברר על עלויות הדברת פשפש המיטה. עם זאת חשוב מאד לבצע השוואה דומה בדומה ולכן לברר מהי שיטת ההדברה, כמה חדרים יעברו הדברה, מהי האחריות ולמה עוד אפשר לצפות. דרך טובה לקבל הצעת מחיר היא להגיע למקום, לבדוק את המצב ובהתאם לקבל הצעה נקודתית.

אנחנו מציעים שירותי הדברת פשפש המיטה ועוד רבים נוספים. אנו מחזיקים רישיון הדברה, ביטוח בתוקף לאדם ולרכוש, עומדים בתקן איזו 9001, מחזיקים בהיתר רעלים ומשתמשים רק בחומרים אשר מאושרים על ידי המשרד לאיכות הסביבה. לפרטים נוספים והצעת מחיר, צרו קשר עוד היום.

איפה יש פשפשי מיטה?

במזרון בעץ בריפוד
בשידות בארונות בשקעים
בתקרה בקירות בתמונה
פשפש המיטה

מה עושים נגד פשפשים?

בשנים האחרונות הפשפשים הפכו לנפוצים מאוד בארצנו , הטיסות הזולות התיירות הנכנסת מביאה איתה גם את המטרד הקשה הזה ,
הפשפשים מוצצים דם בכל הדרגות, עקיצתם גורמת לגירוי של העור ולגירודים קשים עם זאת לא ידועים כמעבירי מחלות, הפשפשים אוכלים בממוצע כל 3 ימים חיים כ-שנה ויכולים להחיות מספר חודשים ללא פונדקאי, קצב ההתרבות של הפשפשים הוא מהיר מאוד ופשפש אחד יכול להטיל כ-300 ביצים במהלך חייו. הטיפול בפשפשי המיטה חייב להיות יסודי ועם הכלים המתאימים. פשפש המיטה מטריד ומלווה את בני האדם עוד מהתקופה בה בני האדם התגוררו במערות. כיום, פשפש המיטה מוצא לעצמו בבתי מגורים סביבת מחייה נוחה ופורה. הפשפשים נמצאים במיטה, ברהיטים ובשאר חפצים נגועים, כך הם מצליחים לחדור אל בתים, לעקוץ ולהתרבות.

חברת דקל שירותי הדברה מתמחה בהדברה של פשפש המיטה. דרכנו תוכלו ליהנות מהדברה יסודית ומקיפה שמבטיחה השמדה של הפשפשים לצמיתות. 3 השלבים שמרכיבים את תהליך השמדת הפשפשים הם : קיטור, שאיבה וריסוס. השימוש בקיטור חיוני להשמדה של פשפשים בחריצים ושאר מקומות מסתור. אנו מכירים היטב את המקומות בהם הפשפשים אוהבים להסתתר בחדרי השינה, בעזרת מכשיר הקיטור אנו משמידים פשפשים וביצים, מנקים את החדר ומחטאים. השלב הבא יהיה שלב של שאיבת המתחם הנגוע כולו בשואב רב עצמה. כעת, כל שנותר לעשות להשלמת התהליך הוא לבצע בבית ריסוס מקצועי יסודי נגד פשפש המיטה.

שאלות נפוצות

פעמים רבות, אנחנו מגיעים אל לקוחות שכבר זרקו לפח את כל המצעים וכלי מיטה, החליפו מזרן וכבר התחילו לחשוב על מעבר דירה. למרות כל המאמץ שלהם, הפשפשים שבו לבקר אותם בכל לילה וגם לעקוץ. בכדי לפתור את הבעיה באופן מוחלט ולסלק את הפשפשים אחת ולתמיד יש לפנות אל חברת הדברה מקצועית שמדבירה פשפשים בשיטת 3 השלבים.

חברת הדברה מוסמכת

ניסיון ומומחיות

דרכי טיפול

אחריות

עלות

ועוד..

מה היה לנו עד עכשיו במאמר?
אורן דאיך

כותב המאמר - אורן דאיך

מספר רישיון - 2641 | מתמחה במתן שירות לעסקים ויחדים. השירות ניתן תוך דגש למקצועיות אמינות וזמינות אנו מעניקים לעסקים טיפול לאורך כל השנה בשיטות IPM -Integrated pest management בקרה ניטור ושליטה על המזיקים, ההדברה לעסקים מתבצעת בחומרים בעלי רעילות נמוכה לבני אדם ולסביבה, אשר לא מחייבים פינוי של העסק בזמן העבודה, חברתנו משתמשת בחומרים האיכותיים ביותר ובציוד החדיש ביותר.