הרחקת יונים

היונים כמו מזיקים אחרים, מוצאות את אזורי המחייה של האדם נוחים לקינון ומתרבות במהרה. אנו מבקשים להרחיק את היונים מאזורי המחייה שלנו בשל היותן נשאיות של גורמים מזהמים מסוכנים לבריאות. לשלשת היונים מסוכנת לבריאות האדם, היא מכילה חיידקים העלולים לגרום למחלות קשות. היונים מביאות עמן גם כינים ושאר טפילים שלא נרצה למצוא אצלנו בבית.

יונת הבית נוהגת לקנן על גגות בתים, מרפסות, בתוך ארובות, בתוך מסתור הכביסה שלנו ובשאר חריצים ופתחים נסתרים. היונה מחפשת מקום קינון נסתר ומוגן מטורפים ותנאי מזג האוויר. אזורי המחייה של האדם עם דגש על בניינים וגגות בתים מספקים ליונה את מבוקשה. אם ברצוננו להרחיק את היונים מאזורי המחייה שלנו עלינו לדאוג לחסום להן את האפשרות לקנן באזור וכך למעשה לעודד את היונה למצוא אזור קינון/מחייה אחר.

הדברה ירוקה של יונים

הפעולות אותן אנו מבצעים על מנת להרחיק את היונים מאזורי מגורים אינן גורמות ליונים כל נזק פיזי או פוגעות בהן. הדברת יונים מתבצעת תוך שימוש באמצעים מכאניים להרחקת יונים (דוקרנים, רשתות, דחלילים), אמצעים קוליים (השמעת רעשים מרחיקי יונים) ואמצעים כימיים (תכשירים עם ריח דוחה יונים).

מדוע חשוב לבצע הדברת יונים במהרה?

היונה נוטה לחזור שוב ושוב אל מקום הקינון שלה. יונה שקיננה פעם אחת במסתור הכביסה שלכם תחזור שוב ושוב לקנן באותו אזור. הדרך הטובה ביותר להרחיק את היונים מהאזור תהיה מניעה של הקינון הראשוני. אם היונה כבר קיננה אצלכם במרפסת ייתכן וידרשו כמה פעולות עיקשות על מנת להרחיק אותה שוב ושוב מהשטח.

הרחקת יונים מביתכם הכרחית, מחלות כמו דלקת קרום המוח, קדחת הנילוס המערבי וזיהומי סלמונלה, מועברים תוך מגע עם לשלשת יונים. קרציות וטפילים שהיונים נושאות מהוות גם כן סכנה בריאותית לבני אדם. נוסיף לכך את מפגע הלכלוך ומפגע הרעש ונגיע במהרה למסקנה שיש להרחיק את היונים מאזורי המחייה שלכם במהרה.

איך מרחיקים יונים נכון?

את התוצאות הטובות ביותר תשיגו תוך פנייה אל צוות מומחים בעל ניסיון. חברת דקל שירותי הדברה מכירה היטב את ההרגלים של היונים ואת הדרך הטובה ביותר להרחיק אותן מביתכם. הרחקת היונים מתבצעת תוך הצבת דוקרנים במקומות הנכונים, רשתות, דחלילים, מכשירים אולטרה סוניים להרחקת יונים וחומרים המפיצים ריחות המרחיקים ציפורים.