הדברת קרציות

הקרצייה היא חרק ממשפחת העכבישים הניזון ממציצת דם על ידי עקיצה. תוך היצמדות אל בעלי חיים מוצאות הקרציות מקור מזון. קרציות נפוצות בכלבים, עופות, פרות וגם מינים של זוחלים. מערכת שיניים מיוחדת מאפשרת לקרצייה להיצמד אל גופה של החיה ולמצוץ דם למשך זמן רב. תנאי המחייה של האדם מהווים סביבת מחייה אידאלית בעבור קרציות. בתוך בתים ובסביבתם מוצאות הקרציות מקומות נוחים לקינון והתרבות מהירה.

אלו קרציות קיימות בישראל?

קיימים כמה סוגים של קרציות בישראל, רוב הקרציות אינן עוברות אל בני אדם, אך קיימות קרציות מסוכנות מאוד  לבני אדם, קרציות המעבירות מחלות. הזמר מאיר אריאל ז"ל נפטר לפני מספר שנים בעקבות נשיכה של קרצייה, לאחרונה פורסם מקרה נוסף של ילד שנפטר מנשיכה של קרצייה מזן זהה. נוכחות של קרציות בבית, בסביבת הבית או במקום העבודה מסכנת אתכם, יש למהר לטפל בבעיה בעזרת חברת הדברה מקצועית.

הקרציות נפוצות מאוד על כלבים ושאר חיות מחמד, פרות ובהמות. קרציות שנטפלות אל עופות הן קרציות קטנות יותר (כמעט בלתי נראות). מזג האוויר המועדף על הקרצייה הוא מזג אוויר חם. עונת הקיץ היא העונה בה הקרציות יוצאות מאזורי המסתור שלהן בקרקע ומחפשות מגע ישיר עם בעלי חיים לטובת איתור מקום מזון והתרבות. הקרצייה מטילה את הביצים על בעל החיים עצמו וכך גם הזחלים שבוקעים מהביצים הופכים לטפילים ומתרבים על בעל החיים.

מדוע אתם צריכים להדביר קרציות מהר?

הקרציות מסוגלות להעביר מחלות אל בני אדם ואל בעלי חיים. הדברת קרציות הכרחית להרחקת הקרציות מסביבת המחייה שלכם. יחד עם הדברה מקצועית יסודית יש לבצע טיפול נגד קרציות לכלב ולשאר חיות המחמד בבית. חשוב לבצע ניקיון יסודי בבית כולו כולל שטיפה של חריצים קטנים בהם קרציות אוהבות להסתתר.

את מלאכת ההדברה מבצע צוות המומחים של חברת דקל שירותי הדברה תוך שימוש בחומרים ייחודיים המיועדים להשמדת קרציות. ההדברה מחסלת את כל הקרציות הקיימות בשטח, את הביצים ואת הזחלים, אך אינה אפקטיבית להרחקה עתידית של קרציות. במקרים בהם יש צורך גם בטיפול מניעתי לטווח ארוך נעשה שימוש בחומרי הדברה נוספים.