הדברת קרציונים

כולנו כבר יודעים שיונים יכולות להוות מטרד של ממש, אך מה שאנשים רבים לא מודעים אליו הוא שהן נושאות איתן סכנה נוספת: קרציונים, המוכרים גם ככיני או קרציות היונים. בדומה לכינים שנמצאת לפעמים על ראשיהם של בני האדם וניזונות מדמם, ישנם זנים של כינים המבצעים פעולה דומה גם על גבי עופות. התיעוד הנרחב ביותר של כינים מסוג זה נמצא על גביהן של יונים, ומכן הן קיבלו את שמן הלא רשמי.

לעיתים, יהיה קשה להבחין בקרציונים משום שגופן הינו קטן ביותר. גודלן נע בין מילימיטר לשניים בלבד, והן יכולות להיות בעלות צבע שקוף, אפרפר או בעלת גוונים חומים. פעמים רבות ניתן להתבלבל בין הקרציונים לבין הפשפשים בשל מראם הדומה, אך חשוב לזכור כי מדובר בשני מזיקים שונים לחלוטין.

האם קרציונים מסוכנים לבני אדם?

הקרציונים עלולים להוביל לתסמינים לא נעימים בגוף האדם. במידה ומישהו בא במגע עם קרציות היונים הוא עלול לסבול מעקיצות וגירודים חוזרים ונשנים, פריחות, קוצר נשימה, סקביאס ולעיתים אף לסבול מזיהומים מקומיים שעלולים להתפשט ללא טיפול ראוי.

מתי כדאי להזמין שירות הדברת קרציונים?

ההמלצה שלנו היא להזמין שירות הדברת קרציונים ברגע שעולה החדש הראשוני להימצאותן אצלכם בבית או במשרד. על מנת שנוכל להדביר אותן עבורכם בקלות ובמהירות, אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר גם אם אתם לא בטוחים שמדובר במזיק הזה. אבחון מהיר ומדויק של המזיק שנמצא אצלכם יוביל לחזרה זריזה לשגרה.

כיצד מתבצעת הדברת קרציונים?

על מנת שנוכל להדביר את המזיקים בצורה מהירה, יעילה ובטיחותית נשתמש בריסוס ייעודי הנועד להתמודדות עם הקרציונים. את החומר המיוחד, עליו קיבלנו אישור בלעדי מהמשרד להגנת הסביבה, נרסס בכל המקומות החשודים ומקומות פוטנציאליים להתרבות המזיק.

האם כדאי להזמין שירות הדברה לצד הרחקת יונים?

כן, ואנחנו ממליצים על כך לכלל לקוחותינו. בכדי שתוכלו להיות בטוחים שהקרציונים יישארו רחוקים ממכם לטווח הארוך, כדאי לבצע לצד ההדברה פעולות שירחיקו את היונים ואת העופות השונים, ובכך גם ירחיקו את הסיכוי להפצה של קרציונים.
ניתן לקבל ייעוץ לגבי הרחקה וטיפול במפגעי יונים/בעלי כנף.