הדברת פסוקאים

הדברת טרמיטים

פסוקאים הם אחת מקבוצות המזיקים הבולטות והגדולות ביותר בארץ, אך עדיין אנשים רבים כלל לא מודעים לקיומם. הסיבה לכך היא גודלם הזעיר של אותם מזיקים, והעובדה שלרוב נשים לב לנוכחותם רק בעקבות תופעות הלוואי שהם גורמים לרכוש המקיף אותנו. במידה ואתם חושבים שישנו מין של פסוקאים שעושה נזק למבנים בהם אתם שוהים, אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו במהירות. רוצים ללמוד את כל מה שצריך על הדברת פסוקאים? כל מה שאתם צריכים לעשות זה להמשיך ולקרוא.

מי הם הפסוקאים?

הפסוקאים הם קבוצה גדולה של מזיקים, אשר גודלו של כל פרט בקבוצה הינו קטן במיוחד, כזה שקשה לפעמים לתפוס ולקלוט בעין אנושית. גודלם של הפסוקים לרוב אינו עולה על מילימטר אחד, הם בעלי מחושים והם מזכירים במראם את הקצריונים (כיני היונים). הפסוקאים נמשכים מאוד למקומות סגורים ויבשים וגם לסוגי מזון שונים שגם אנחנו אוהבים כמו שוקולד, שמרים, אגוזים ועוד.

לאיזה נזק פסוקאים עלולים לגרום?

בניגוד לסוגי מזיקים אחרים שאנחנו עלולים לפגוש, הפסוקאים אינו גורמים נזק לגופו או לבריאותו של האדם, אך הם כן עלולים לגרום לנזק בלתי מבוטל לסוגי ציוד רבים. בין אם מדובר בחצר הבית שלכם, בה לעיתים הפסוקאים אוהבים לגרום נזקים לעצים או להסתתר בתוך קיני ציפורים ובין אם מדובר בחפצים בתוך הבית כמו בגדי פרווה, ספות עור ואפילו ספרים. הפסוקאים נמשכים למוצרים המורכבים מחומרים טבעיים, כך שחשוב להקדיש להם תשומת לב מיוחדת.

כיצד מבצעים הדברת פסוקאים יעילה?

הדרך האפקטיבית ביותר לבצע הדברה של המזיקים האלו היא באמצעות ריסוס פסוקאים. הריסוס מתבצע על ידי חומרים מיוחדים המאושרים על ידי המשרד להגנת הסביבה, והוא מותאם לפגיעה בחרקים הקטנטנים האלו. בכדי שהחומר יוכל לבצע את עבודתו כראוי, יש להרחיק את כל רהיטי הבית מהקירות ולבודד את הרהיטים הנגועים. גם לאחר הריסוס חשוב שתקפידו על ניקיון הבית בצורה יסודית בכל כמה ימים, כך שתוכלו לראות ברגע האם הם חוזרים וכמובן לטפל בהם במידת הצורך.
הפסוקאים מתפתחים ומתרבים באזורים עם לחות גבוהה ולעיתים בנוסף להדברה יש צורך לטפל בבעיית הלחות.

כדאי לדעת כי ניתן להמשיך את פעולת ההדברה גם באופן עצמאי באמצעות תכשירים לשימוש ביתי, אבל היעילות שלהם הרבה יותר נמוכה בעקבות האחוז הנמוך של החומרים הפעילים בהם.