הדברת עכבישים

אנחנו אולי לא תמיד מרגישים אותם או רואים אותם, אבל עכבישים הם אחד מהמזיקים הנפוצים ביותר בארץ ישראל. בישראל חיים כמה עשרות זנים של עכבישים, וביניהם נמצאים מספר קטן של זנים מסוכנים. סביר להניח שהעכבישים הקטנים שאתם מדי פעם נתקלים בהם בבית או בגינה לא יהוו מטרד של ממש, אך במידה והם מתרבים ומתמקמים בקבוצות גדולות בקרוב לנכס שלכם – הם עלולים להפוך לבעיה.

אילו בעיות עלולים לייצר העכבישים?

מעבר למטרד האסתטי שהם יכולים לייצר בעקבות הקורים שלהם, לעקיצה של עכביש עלולות להיות השלכות בריאותיות, כזו שיכולה להשפיע במיוחד על אנשים עם עור רגיש. עקיצה של עכביש לא ארסי עלולה להוביל לנפיחות בעור, גירוי וגירוד, בעוד שעקיצה של עכביש ארסי עלולה להוביל לתופעות חמורות יותר כמו קוצר נשימה, בחילות והקאות, עוויתות, כאבים מקומיים ובמקרים קיצוניים אפילו להגיע למצב של נמק.

מתי כדאי להזמין הדברת עכבישים המצויים בארץ?

בכדי שתוכלו להיפטר מהמטרד בצורה המהירה והיעילה ביותר, ההמלצה שלנו היא להזמין מדביר ברגע שאתם מבינים שאתם נתקלים בעכבישים בתדירות גבוהה מדי. ישנם מקרים בהם עכבישים ימצאו את דרכיהם לחצר או לבית שלנו, וזה בסדר, אך במידה ואתם פוגשים בהם מדי יום ובקבוצות גדולות – כנראה שהגיע הזמן שלכם לקרוא למדביר מקצועי.

איך נפטרים מעכבישים בלתי רצויים עם הדברה?

אחד הפתרונות היעלים ביותר בעולמות הריסוס בתחום זה הוא ריסוס אוכלוסייה קיימת של עכבישים. כל מה שעלינו לעשות הוא למצוא את מקום הקינון והגידול שלהם ולרסס אותו בצורה מבוקרת, כך שהם לא יוכלו להמשיך ולהתרבות בו. לאחר מכן, ניתן להמשיך את תהליך הריסוס וההרחקה באמצעות פעילויות מונעות, כאלו שיכולות להתבצע גם בעזרת תכשירים להרחקת עכבישים המיועדים לשימוש ביתי. תהליך ההדברה לא יהיה שלם ללא ניקוי יסודי של האזורים החשודים, הן לפני הריסוס והן לאחריו.